Bigarren Hezkuntza

18 - 19 IKASTURTEKO HEZKUNTZA-PROPOSAMENAK

 "Bidea gurea da"

"Fededunak gara, esperantza daukagu eta amets egiten dugu ..." San Pedro Poveda

JARDUTEKO ILDOA:

  • Gainerakoekiko elkartzea eta guztion proiektuarekiko konpromisoa bultzatzen dituzten gaitasunak eta jarrerak sustatzea ikasleen artean.

  • Lankidetza giroa sustatzea eskola-elkarteko kideen artean, oinarri hauekin: harremanak, partaidetza erantzunkidea, errespetua eta enpatia.

Ikasgelan:

  • Gainerakoak ezagutzea eta elkarri eragitea sustatzen dituzten tutoretzako, arloetako eta etapa artekoetako jardueretan parte hartzea (ikasteko jarduerak, zerbitzuak, proiektuak, egoera arazoa…).

  • Protagonista izatea, inguruarekiko eta bidean aurkitzen ditugunekiko elkarreragina sustatuko dituzten jarduera berriak sor ditzaten [jolasaldiak antolatzea, jaiak prestatzea (P. Poveda, Fango …)]

Ikastetxean:

  • Gainerakoekin eta gure inguruarekin elkartzea sustatuko duten jarduerak planifikatzeko eta programatzeko astia bilatzea.

  • Familiek Ikastetxeak proposatu edota programatutako jardueren parte har dezaten sustatzea.

  • Laguntza eta talde-laneko giroa sendotzea.

Familiekin:

  • Ikastetxeak proposatu edota programatutako jardueretan parte hartzea.

     

BIZIKIDETZA ETA FUNTZIONAMENDU ARAUAK

Ikasturtea behar bezala joan dadin eta lanean giro atsegina eta arduratsua izan dezagun, arau hauek ezarri ditugu, ikasle guztiek bete beharrekoak:

  • Ikastetxeko ideiak errespetatzea.
  • Kontzientzia-askatasuna eta ingurukoen usteak errespetatzea, baita hezkuntza-komunitateko kideen duintasuna, osotasuna eta intimitatea ere.
  • Eskolara bertaratzea eta ikasturterako antolatutako jarduera eta irteeretan parte hartzea, ezarritako arauekin konplituz.
  • Jarritako ordutegiak errespetatzea.  Ikaslea eskolara berandu heltzen bada, behin eta berriz justifikatu gabe, jokabide desegokitzat hartuko da (hartuaren adierazpenarekin). Galdutako denbora berreskuratu egingo da eta jarrera-kontzeptuetako notetan islatuko da.
  • Ikastetxeko altzariak eta instalazioak errespetatzea eta behar bezala erabiltzea.  Gaizki erabiliz gero, eragindako kalteak ordaindu egingo dira.
  • Ikasleek ikastaldian, ikastetxe barruan nahiz kanpoan, ezin izango dute gailu elektronikorik erabili. Ikastetxea ez da lapurreta eta kalteen erantzute izango.
  • Jarduera didaktikoetan modu aktiboan parte hartzea eta laguntzea:irakasleek proposatutako lanak eta etxeko-lanak egitea, irakaskuntza errasteko.
  • Debekatuta dago ikastetxera objektu zorrotzak ekartzea.
  • Ikasleei ez zaie botikarik emango.
  • Piper egitea jokabide desegokitzat joko da(hartuaren adierazpenarekin) eta galdutako denbora berreskuratuko da.
  • Ikasleak, bakarrik irteteko, familiaren berariazko baimena behar izango dute.  Ikasleek ezingo dute inolaz ere ikastetxetik bakarrik irten gaixorik badaude.

Arau horiek ez betetzea faltatzat haurtuko da; hau da, jokabide desegokia, ikastetxeko bizikidetzaren aurkako jokabide eta ikastetxeko bizikidetzari kalte larria eragiten dioten jokabidea.  Ikastetxeak jarritako falta guztien eta hartutako neurrien segimendua egingo du.

 

18 - 19 IKASTURTEKO ANTOLAKETA AKADEMIKOA

Tutoreak

LEHEN MAILA

A — Itziar Arriaga eta Olatz Vicandi   

B — Itziar Muñoz eta Pablo Uriarte 

BIGARREN MAILA

A —  Ricardo Angulo eta Rikardo Ajuria

B —  Laura Aparicio eta Rikardo Ajuria

HIRUGARREN MAILA

A — Iranzu Zabala (Nerea Ruiz)

B — Iratxe Zubieta

D — Iratxe Isusquiza

LAUGARREN MAILA

A — Blanca López y Sara Pérez

B — Elena Pisonero del Pozo y Sara Pérez

 

IRAKASLEAK

LEHEN MAILA

  • Gaztelaina eta Literatura: Itziar Muñoz, Chasua Núñez eta Olatz Vicandi
  • Matematika: Pablo Uriarte, Matxalen Madariaga eta Begoña de Viguri
  • Biologia eta Geologia: Matxalen Madariaga eta Pablo Uriarte
  • Geografia eta Historia: Itziar Muñoz
  • Euskara eta Literatura: Itziar Arriaga eta Olatz Vicandi
  • Ingelesa: Mariví Montes eta Sara Pérez
  • Gorputz Hezkuntza: Aitor Arriaga
  • Musika: Iranzu Zabala
  • Erlijioa: Laura Aparicio
  • Teknologia: Ricardo Angulo

BIGARREN MAILA

  • Gaztelaina eta Literatura: Laura Aparicio, Chasua Núñez eta Itziar Muñoz
  • Matematika: Pablo Uriarte, Matxalen Madariaga eta Iratxe Zubieta
  • Fisika eta Kimika: Ricardo Angulo eta Matxalen Madariaga
  • Geografia eta Historia: Rikardo Ajuria
  • Euskara eta Literatura: Rikardo Ajuria eta Chasua Núñez
  • Ingelesa: Sara Pérez
  • Gorputz Hezkuntza: Ioana Santisteban
  • Teknologia: Ricardo Angulo
  • Erlijioa: Laura Aparicio
  • Frantsesa: Sara Pérez
  • Idazketa tailerra: Mariví Montes
  • Matematika tailerra: Pablo Uriarte
  • Plastika, Ikusizko eta Ikus-entzunezko Hezkuntza: Itziar Arriaga
  • Musika: Elena Pisionero del Pozo

HIRUGARREN MAILA

  • Gaztelaina eta Literatura: Elena Pisonero del Pozo eta Olatz Vicandi
  • Matematika: Begoña de Viguri eta Iratxe Isusquiza
  • Fisika eta Kimika: Iratxe Zubieta eta Iratxe Isusquiza
  • Biologia eta Geologia: Iratxe Isusquiza eta Iratxe Zubieta
  • Geografia eta Historia: Blanca López 
  • Euskara eta Literatura: Iranzu Zabala eta Itziar Arriaga
  • Ingelesa: Olatz Vicandi
  • Gorputz Hezkuntza: Aritza Bizkarralegorra
  • Teknologia: Ricardo Angulo
  • Erlijioa: Laura Aparicio
  • Frantsesa: Olatz Vicandi
  • Dramatizazio tailerra: Itziar Arriaga
  • Kultura Klasikoa: Itziar Muñoz
  • Plastika, Ikusizko eta Ikus-entzunezko Hezkuntza: Itziar Arriaga

LAUGARREN MAILA

  • Gaztelaina eta Literatura: Elena Pisonero del Pozo
  • Matematika: Begoña de Viguri eta Iratxe Zubieta
  • Biologia eta Geologia: Iratxe Isusquiza
  • Fisika eta Kimika: Iratxe Zubieta
  • Geografia eta Historia: Blanca López 
  • Euskara eta Literatura: Iranzu Zabala eta Mariví Montes
  • Ingelesa: Sara Pérez
  • Gorputz Hezkuntza: Aritza Bizkarralegorra
  • Teknologia: Ricardo Angulo
  • Erlijioa: Laura Aparicio
  • Frantsesa: Sara Pérez
  • Informazio eta Komunikazio Teknologiak: Ricardo Angulo
  • Ekonomia: Blanca López
  • Plastika, Ikusizko eta Ikus-entzunezko Hezkuntza: Itziar Arriaga
  • Latina: Elena Pisonero del Pozo
  • Ekintzailetzat eta Enpresa jardueren Hastapena: Itziar Muñoz

 

ORDUTEGIA

Goizetan

Astelehenetik ostiralera 8:30etatik 13:30etara.

Arratsaldeetan

Astelehenero, asteartero eta ostegunero 15:15etatik 17:05era.

Arratsaldeetan ez da klaserik egongo

  • asteazkenero eta ostiralero.
  • Pedro Poveda egunean (Maiatzak 31). Egun honetan ez da jantoki zerbitzurik egongo.
  • Gabon (Abenduak 21) eta Aste Santu (Apirilak 12) oporretako bezperetan. Egun hauetan ez da jantoki zerbitzurik egongo.

 

Ateak 8 minutu lehenago ireki eta 2 minutu lehenago  itxiko dira.

 

EBALUAZIOAK

DBH 1.a eta 2.a

1. Ebaluazioa: Azaroak 23

2. Ebaluazioa: Martxoak 1

3. Ebaluazioa: Ekainak 14

DBH 3.a eta 4.a

1. Ebaluazioa: Azaroak 30

2. Ebaluazioa: Martxoak 8

3. Ebaluazioa: Ekainak 14

Kontuan izateko beste data batzuk

Ohizko notak ematea: Ekainak 14.

Ezohizko azterketak:  Ekainak 19 - 21.

Ezhoizko noten ematea: Ekainak 25.

Familien bisitak eta elkarrizkatak: Ekainak 26.

GURASOEN BISITAK ETA ELKARRIZKETAK

Datorren ikasturterako bisiten egutegia honakoa izango da:

  • Urriak 23
  • Azaroak 14
  • Abenduak 12
  • Abenduak 18
  • Urtarrilak 15
  • Otsailak 5
  • Apirilak 3
  • Maiatzak 14
  • Ekainak 5

Astearteetan (17:05etatik 19:05etara) eta asteazkenetan (15:15etatik 17:05etara).

Bietan aurretik ordua eskatuta.

Ikasbide Boletina

Idatzi zure posta elektronikoaren helbidea, gure berriak zure e-postan zuzenean jaso ditzazun: